Bilişim Vadisi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlık

>

TRARGE SMMM

Bilişim Vadisi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlık

Dünyadaki başarılı örnekler üzerinden yola çıkılan ve 2011 yılında fikir olarak ortaya konan Türkiye’nin Bilişim Vadisi projesi, 2015 yılında fiziken ortaya konmaya başladı. 2019 yılında ise faal bir şekilde çalışmaya başlayan Bilişim Vadisi, çalışmalarındaki büyük ivme sayesinde 2021 yılında Türkiye’deki teknoloji geliştirme bölgeleri arasında zirveye yerleşti.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaya konan Milli Teknoloji Hamlesi’nin bir parçası olarak atılan bu adımlar, kısa süre içerisinde yanıt vermeye başlamıştır. Özellikle savunma sanayinde oluşturduğu başarılar ile adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Neden Bilişim Vadisi’nde Yer Almalıyım?

Bilişim Vadisi, Ar-GE’ye dayalı projeler için olunabilecek en iyi lokasyonlardan biridir. Sahip olduğu geniş network ağı sayesinde, çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Akademik bilginin sanayi ile ortaklaşa bir şekilde çalıştığı bu alanlar, yeni fikirlerin hızlı bir şekilde gelişmesine, başarılı bir şekilde var olabilmesine ve dünya pazarında rekabete hazır hale gelebilmesinde büyük öneme sahiptir.

Bilişim Vadisi tarafından sağlanan teşvik ve destek programları, projelerin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar. Bu önemli ekosistemin bir parçası olmak ise bazı gerekliliklerin yerine getirilmesine bağlıdır. Firmaların inovasyon odaklı, önemli sorunları çözen ve ihtiyaçları gideren AR-GE projeleri ortaya koyması gerekir. Değerli fikirlerin hayat kazandığı yerlerdir.

Bilişim Vadisi Danışmanlığı Nedir?

Fikirlerini, Bilişim Vadisi gibi özel ekosistemlerde geliştirmek, destek almak ve birlikte başarıya ulaşmak isteyen firmalar, başvuru süreçlerini profesyonel bir şekilde yerine getirmelidir. Başvurunun kabul görmesi adına, belli başlı kriterleri bulunmaktadır. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi, profesyonel danışmanlık gerektirir.

TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan uzman kadro tarafından sürecin başından itibaren firmalara danışmanlık sunulmaktadır. Firmaların, Bilişim Vadisi’nde katılımları, teşvik ve destek programlarından yararlanmaları ve girişimlerin verimliliklerinin artırılması ana hizmet başlıklarıdır.

Bilişim Vadisi’nin bir parçası olmak isteyen firmalar, TRARGE Mali Müşavirlik tarafından sunulan profesyonel danışmanlık hizmetine başvurabilirler. Detaylı bilgi almak için 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden ekibimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

0543 934 62 84