Teknopark İstanbul, özellikle savunma sanayi odaklı projelerin yürütüldüğü bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’dir. Bünyesinde yer alan çok sayıda girişim, savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlar üzerine AR-GE çalışması gerçekleştirir ve Savunma Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenir.

Teknopark İstanbul, İstanbul Ticaret Üniversitesi başta olmak üzere çok sayıda üniversitenin bilgi birikimini ve insan kaynağını kullanmaktadır. Üstün nitelikte insan kaynağını ile bölge üreticilerinin kabiliyetini bir araya getiren Teknopark İstanbul, savunma sanayi ile bir ahenk içerisinde çalışmaktadır.

Teknopark İstanbul Hakkında Önemli Bilgiler

Teknopark İstanbul’un kuruluşu 1987 yılına dayanmaktadır. Savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu üstün teknoloji gereksiniminin milli kaynaklar ile elde edilmesini hedeflemektedir.

2009 yılında Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak sınıflandırılmış ve bu bağlamda çok sayıda girişimciye ev sahipliği yapmaktadır.  Savunma sanayi odaklı projelere yer veren Teknopark İstanbul, havacılık, uzay, denizcilik, enerji, sağlık bilimleri ve yazılım alanlarında AR-GE çalışmalarına yer vermektedir. Teknopark İstanbul bünyesinde, Türkiye’nin en büyük savunma sanayi firmaları faaliyet göstermektedir.

Cube Incubation isimli kuluçka merkezi ile dünyanın sayılı kuluçka merkezleri arasında girmiştir. Girişimcilerin yer almak için büyük çaba sarf ettiği Teknopark İstanbul, sunmuş olduğu sayısız fayda ile girişimlerin hızlı ve verimli bir şekilde gelişmesine katkıda bulunur.

Teknopark İstanbul Danışmanlık Hizmeti

Savunma Sanayi başta olmak üzere çok sayıda sektörün AR-GE merkezi olan Teknopark İstanbul, sizin girişiminiz için en büyük destekçi olabilir. TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde çalışan uzman kadro, sağlamış olduğu danışmanlık hizmeti ile birlikte, firmaların kabul süreçlerini, verimlilik artırma çalışmalarını ve teşvik kazanımlarını takip eder.

Teknopark İstanbul bünyesinde var olmak isteyen yeni girişimler, kapsamlı bilgi ve  danışmanlık almak için 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden TRARGE Mali Müşavirlik uzmanlarına ulaşabilirler.

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.