Sabancı Üniversitesi GOSB Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

>

tRARGE SMMM

Sabancı Üniversitesi GOSB Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

GOSB Teknopark, temellerini 2003 yılında atmaya başlamıştır. 2003 yılında inşaatına başlanan teknopark, 2005 yılında ise asıl faaliyetlerine geçiş yapmıştır. GOSB Teknopark A.Ş ismi ile şirketleşen teknopark, başta GOSB olmak üzere önemli ortaklara sahiptir. Bünyesinde yer alan ortaklar sayesinde, en önemli girdi olan nitelikli insan kaynağını oluşturmaktadır.

İnovasyona dayalı AR-GE projelerine destek vermek, teknokentlerin kuruluş amaçlarından biridir. Bu alanda başarılı olmak için sadece maddi teşvikler yeterli değildir. Bunun yanı sıra, üniversitelerin bilgi birikiminden faydalanmak gerekir. GOSB Teknopark paydaşları arasında yer alan üniversiteler, bu ekosistemi nitelikli insan kaynağı ile desteklemektedir. GOSB Teknopark paydaşları arasında Kocaeli Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi bulunmaktadır. Üniversitelerin sahip olduğu akademik bilgi ile AR-GE projeleri çok daha sağlıklı ilerlemektedir. Ekosistemin ihtiyacı olan bir diğer unsur da sanayi desteğidir. Bu anlamda, Gebze Organize Sanayi Bölgesi, Gebze Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası önemli katkılar sunmaktadır.

Rakamlarla GOSB Teknopark

61.243 metrekare üzerine kurulu olan GOSB Teknopark, 12.756 metrekare kapalı alana sahiptir. Bu alanın 3.806 metrekaresinde yazılım firmaları yer alırken, 8.950 metrekaresinde ise üretim firmaları bulunmaktadır.

18’in üzerinde katılımcı firma ile yeni girişimlerin markaya dönüştüğü GOSB Teknopark, güçlü sanayi desteği ile birlikte önemli bir teknoloji üssüdür.

GOSB Teknopark Danışmanlığı Neleri Kapsar?

TRARGE Mali Müşavirlik tarafından sunulan danışmanlık hizmeti ile birlikte GOSB Teknopark’ın bir parçası olmak mümkündür. Bunun için başvuru yapan firmanın eksiksiz bir şekilde süreci yönetmesi gerekir. Başvurunun başarılı bir şekilde sonuçlanması için kritik konulara dikkat etmek gerekir. Eksiklerin tamamlanması ile birlikte başvuru olumlu olarak sonuçlanır. Burada, TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan profesyonel kadrosunun tecrübesi devreye girecektir. Firmaların kabul alması adına gerekli hazırlıklar firmanız adına yapılır. Sadece başvuru sürecinde değil, teşvik, verimlilik artırma çalışmaları ve markalaşma konularında da danışmanlık sunulmaktadır.

GOSB Teknopark’ın bir parçası olmak, sanayi ve üniversite işbirliği içerisinde girişiminizi bir dünya markası haline getirmek istiyorsanız 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden TRARGE Mali Müşavirlik yetkililerine ulaşabilirsiniz.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

0543 934 62 84