2014 yılında Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilen Ankara Teknopark, aynı yıl içerisinde şirketleşerek faaliyetlerine başlamıştır. Kurulan şirketin %95’lik hissesi İvedik OSB’ye aittir. Kalan %5’lik kısım ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakimiyetindedir.

Teknopark Ankara, özellikle savunma sanayi, elektronik, medikal, makine ve yazılım sektörlerinde ön plana çıkmaktadır. 150’den fazla firma, Teknopark Ankara bünyesinde hizmet vermekte ve olanaklarından faydalanmaktadır. Firmaların takip ettiği 200’den fazla proje bulunmaktadır.

Organize Sanayi Bölgelerine yakın olması bakımından ihtiyaç duyulan endüstriyel üretim gereksinimine kolaylıkla ulaşmak mümkündür. AR-GE çalışmaları ile sanayinin bir ahenk içerisinde çalışması, iki tarafa da büyük kazanımlar getirmektedir.

Teknopark Ankara’nın Sağladığı Avantajlar

Teknopark Ankara bünyesinde faaliyet gösteren firmaların, uluslararası piyasada rekabet edebilir hale gelmesi için çok sayıda avantaja sahiptir. Bunların başında KDV ve kurumlar vergisi muafiyeti gelmektedir.

Projelerde yer alan çalışanların %100 oranda gelir vergisi stopajı ve damga vergisi muafiyeti bulunmaktadır. Projelerin ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlere çok daha düşük maliyetlerle ulaşması için gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası gibi önemli destek programları bulunmaktadır.

Teknopark Ankara Danışmanlığı ve Kapsamı

 TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan profesyonel ekip tarafından sunulan Teknopark Ankara danışmanlığı sayesinde, girişimciler hızlı bir şekilde başvuru ve kabul süreçlerini gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra, Teknopark Ankara’nın sunmuş olduğu destek ve teşvik programlarından yararlanmak için detaylı süreç takibi gerçekleştirilmektedir. Girişimlerin verimliliğini artırmak ve markalaşmasına destek vermek adına planlanmış çok sayıda danışmanlık programı bulunmaktadır.

Teknopark Ankara’nın bir parçası olmak isteyen firmalar, TRARGE Mali Müşavirlik yetkililerine 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden ulaşabilirler.

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.