Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

>

TRARGE SMMM

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

Ankara Üniversitesi Teknokent, sahip olduğu imkanlar ve üniversiteden edindiği nitelikli araç gereç ve insan kaynağı sayesinde, girişimcilerin ilk tercihlerinden biridir. 2007 yılında kurulumunu tamamlamış ve 2009 yılı itibariyle AR-GE faaliyetleri yürüten firmalara yer vermeye başlamıştır.

Toplamda 139.000 metrekare yapıya uygun alana sahiptir. 30.000 metrekarelik bir kapalı alan stoğu bulunmaktadır. Bu rakamlarla birlikte 120’den fazla firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Ankara Üniversitesi Teknokent Danışmanlığının Avantajları

TRARGE Mali Müşavirlik ekibinde yer alan profesyonel danışmanlar sayesinde, Ankara Üniversitesi Teknokent ekosistemine katılmak mümkün. Süreçlerin profesyonel bir şekilde takip edilmesi ve girişimlerin teknokente kabul edilmesi adına çalışmalar yürütülmektedir.

Yüksek teknolojiye dayalı girişimlerin, Ankara Üniversitesi Teknokent’e kabulü, TÜBİTAK ve KOSGEB teşvik ve desteklerinden yararlanması, girişimlerin markalaşması ve verimliliklerini artırması, temel danışmanlık hizmetleridir.

TRARGE Mali Müşavirlik profesyonellerinin sunmuş olduğu danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak ve Ankara Üniversitesi Teknokent’in bir parçası olmak için 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Teknopark Ankara, özellikle savunma sanayi, elektronik, medikal, makine ve yazılım sektörlerinde ön plana çıkmaktadır. 150’den fazla firma, Teknopark Ankara bünyesinde hizmet vermekte ve olanaklarından faydalanmaktadır. Firmaların takip ettiği 200’den fazla proje bulunmaktadır.

Organize Sanayi Bölgelerine yakın olması bakımından ihtiyaç duyulan endüstriyel üretim gereksinimine kolaylıkla ulaşmak mümkündür. AR-GE çalışmaları ile sanayinin bir ahenk içerisinde çalışması, iki tarafa da büyük kazanımlar getirmektedir.

Teknopark Ankara’nın Sağladığı Avantajlar

Teknopark Ankara bünyesinde faaliyet gösteren firmaların, uluslararası piyasada rekabet edebilir hale gelmesi için çok sayıda avantaja sahiptir. Bunların başında KDV ve kurumlar vergisi muafiyeti gelmektedir.

Projelerde yer alan çalışanların %100 oranda gelir vergisi stopajı ve damga vergisi muafiyeti bulunmaktadır. Projelerin ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlere çok daha düşük maliyetlerle ulaşması için gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası gibi önemli destek programları bulunmaktadır.

Teknopark Ankara Danışmanlığı ve Kapsamı

 TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan profesyonel ekip tarafından sunulan Teknopark Ankara danışmanlığı sayesinde, girişimciler hızlı bir şekilde başvuru ve kabul süreçlerini gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra, Teknopark Ankara’nın sunmuş olduğu destek ve teşvik programlarından yararlanmak için detaylı süreç takibi gerçekleştirilmektedir. Girişimlerin verimliliğini artırmak ve markalaşmasına destek vermek adına planlanmış çok sayıda danışmanlık programı bulunmaktadır.

Teknopark Ankara’nın bir parçası olmak isteyen firmalar, TRARGE Mali Müşavirlik yetkililerine 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden ulaşabilirler.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

YTÜ Yıldız Teknopark Teknoloji Üssü Olma Yolunda

8000’in üzerinde AR-GE çalışanı ile inovatif projelerin ortaya çıktığı ve geliştiği bir yer olan YTÜ Yıldız Teknopark’ın temelleri 2003 yılına dayanmaktadır. 2009 yılında üniversitenin Davutpaşa Kampüsü sınırları içerisinde hayata geçen proje, günümüzde devasa bir teknoloji üssü olma yolunda ilerlemektedir.

Girişimci üniversite modelini en iyi şekilde ortaya koyan Yıldız Teknik Üniversitesi, toplamda 148 bin metrekarelik bir alan üzerinde AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.

Girişimcilerin Yer Almak İstediği Teknopark

Telekomunikasyon, ilaç, kimya, elektronik, sağlık, savunma sanayi, inşaat ve diğer sektörler için AR-GE çalışmaları gerçekleştiren İTÜ Yıldız Teknopark, 330’un üzerinde AR-GE girişimine ve 120’den fazla kuluçka girişime ev sahipliği yapmaktadır. Girişimcilere sayısız imkan sunan teknoparklar, sahip olduğu yüksek kalitede insan kaynağı, bilgi birikimi ve teşvikleri ile girişimlerin hızlı bir şekilde markalaşmasını mümkün kılmaktadır.

YTÜ Yıldız Teknokent Danışmanlık Hizmeti Nasıl İşler?

TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan profesyonel danışmanlık kadrosu, girişimlerin YTÜ Yıldız Teknopark bünyesinde gelişmesine destek vermektedir. Sürecin tamamında girişimcilerin yanında olan TRARGE Mali Müşavirlik, kusursuz bir adaptasyon sağlamaktadır.

  • Girişimcilerin ihtiyaç duyacağı metrekarenin ve bulunmak istediği bölgenin belirlenmesi,
  • Girişimin YTÜ Yıldız Teknokent bünyesinde var olması adına başvuru sürecinin takibi,
  • Girişimde bulunan eksik konuların tespit edilmesi ve giderilmesi,
  • Mevcut teşvik ve destek programlarının girişime kazandırılması gibi çok sayıda konuda danışmanlık sağlanmaktadır.

YTÜ Yıldız Teknokent danışmanlığı hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden TRARGE Mali Müşavirlik profesyonellerine ulaşabilirsiniz.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

0543 934 62 84