Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

>

tRARGE SMMM

Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Danışmanlığı

2008 yılında faaliyetlerine başlayan Gazi Teknopark, 50.000 metrekarelik alan üzerinde kurulu olan 20.000 metrekare kapalı alan ile hizmet vermektedir. Bünyesinde yer alan girişimcilere, Gazi Üniversitesi’nin sahip olduğu nitelikli insan kaynağını sunan Gazi Teknopark, akademinin sanayi ile bir sinerji içerisine çalıştığı yerdir. Gazi Teknopark’ın sahip olduğu temel amaç; ulusal girişimlerin uluslararası pazarda rekabet edebilir hale gelmesini sağlamak, ihracatı geliştirmek ve yüksek teknoloji üreten firmalara her türlü desteği sağlamaktır.

Gazi Teknopark bünyesinde yer alan firmaların büyük bir bölümü; yazılım, iletişim teknolojileri, savunma sanayi, elektronik, sağlık, enerji, kimya ve ilaç sanayinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Gazi Teknopark’ın Sunduğu Teşvik ve Destek Programları

Gazi Teknopark’ın sunmuş olduğu sayısız avantaj bulunmaktadır. Öne çıkan teşvik ve destek programları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Teknopark bünyesinde yer alan firmalar kurumlar ve gelir vergisinden muaf tutulurlar.
  • Teknopark bünyesinde çalışmalarına devam eden AR-GE personeli, kazandığı ücretlerin vergilerinden muaftır.
  • Gazi Teknopark ekosistemi içerisinde ortaya konan yazılım ürünleri, KDV’den muaftır.
  • Teknopark içerisinde yer alan firmalar, AR-GE çalışmalarında kullanmak üzere ihtiyaç duydukları teçhizat ve makineleri satın alırken KDV ödemezler. KDV muafiyeti vardır.

Yukarıda yer alan çok sayıda avantajlar sayesinde, firmalar çok daha hızlı bir şekilde uluslararası pazarda rekabet edebilir hale gelecektir.

Gazi Teknopark Danışmanlığının Avantajları 

TRARGE Mali Müşavirlik tarafından sunulan profesyonel teknopark danışmanlık hizmeti ile birlikte, başvuru ve kabul süreçlerinde üstün başarı elde edilmektedir. Firmaların hızlı bir şekilde Gazi Teknopark’a kazandırılmasının ardından, çok sayıda destek ve teşvik programından faydalanmaya hak kazanırlar. Sadece firmaların kabul süreçlerinde değil, verimlilik artışı, teşvik ve desteklerden faydalanma süreçleri gibi diğer konularda da profesyonel bir hizmet sunulmaktadır.

TRARGE Mali Müşavirlik bünyesinde yer alan profesyonel ekibe 0312 577 15 57 veya 0543 934 62 84 nolu telefon numaraları üzerinden ulaşabilir, Gazi Teknopark danışmanlığı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 
 

Mali müşavirlik hizmeti hakkında hemen detaylı bilgi almak için  0543 934 62 84 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

0543 934 62 84